Praktyczne grzejniki-suszarki

grzejnik co Quatro Q 3

 

Grzejnik-suszarka winien mieć także odpowiedni kształt, ułatwiający zawieszanie wilgotnego prania, a więc właściwie wyprofilowane rurki poprzeczne i dogodne odległości między nimi. Pamiętajmy również, iż wiszące na grzejniku tkaniny ograniczają jego moc, dlatego sprawdza się on tam gdzie jest już zamontowane inne źródło ogrzewania (np. ogrzewanie podłogowe) lub w tym celu należy zakupić grzejnik odpowiedniej wielkości.

 

I jeśli jeszcze dobierzemy odpowiednie akcesoria, wówczas z pewnością nasz łazienkowy grzejnik spełni wyśmienicie swą funkcję. Jednym z takich akcesoriów jest grzałka elektryczna, dzięki której będziemy mogli używać kaloryfera przez cały rok a nie tylko w sezonie grzewczym. Urządzenie to pozwoli także na regulowanie czasu i temperatury zgodnie z naszymi potrzebami. Zwróćmy jednak uwagę na to by moc grzałki nie była większa od mocy grzejnika, do którego zostanie przymocowana.

 

Wieszaki to także element „grzejnikowej biżuterii”. Te niejednokrotnie niewielkie przedmioty, zamontowane na rurkach nie tylko zwiększają powierzchnię suszenia, ale także są prawdziwą ozdobą urządzenia. Zauważmy, iż grzejniki pełniące funkcję suszarek mogą znajdować się również w innych pomieszczeniach, nie tylko w łazienkach. W bogatej ofercie producenta grzejników firmy ENIX znajdziemy oprócz eleganckich i funkcjonalnych urządzeń, interesującą propozycję grzałek i wieszaków.

 

Są tu dwa rodzaje krótkich wieszaków pojedynczych. Pierwszy z nich biały lub chromowany, o kształcie owalnym, wygląda jak uchwyt szuflady w stylu tradycyjnym. Umocowany pomiędzy rurkami będzie przypominał piękne oczko pierścionka lub ozdobną broszkę. Doskonały do grzejników Capri, Royal, Rama, Trend, Tango, Focus, Pini, Dalis i Irys. Drugi zaś, to chromowany wieszak o niezwykle eleganckiej, okrągłej linii, ozdobiony kolorem białym pośrodku został przeznaczony do grzejników Madera, Memfis, Sorento i Santos.
Wieszaki poprzeczne są rozwiązaniem niezmiernie ciekawym i praktycznym. Poszerzają znacznie powierzchnię suszenia kaloryfera. Oba – wieszak poprzeczny prosty oraz poprzeczny gięty to białe lub chromowane urządzenia, które dopasowane do odpowiednich grzejników podkreślą ich kształt i piękno. Nie zapominajmy, że grzejniki to także ozdoba pomieszczenia. Pierwszy z nich przeznaczony jest do grzejnika Pini, drugi zaś do grzejników: Dalis, Trend i Focus.

 

Grzejniki zaopatrzone w wieszaki, w łazience mogą wysuszyć nasze ręczniki i pranie, w holu zaś, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ogrzać przemarznięte i wilgotne płaszcze. To niesłychanie proste i praktyczne rozwiązanie zadowoli z pewnością wszystkich domowników.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne