W których miejscach w domu powinniśmy zamontować grzejniki? Najlepiej jest zdecydować się na umieszczenie ich w tych częściach mieszkania, w których występują duże straty ciepła. Są to oczywiście ściany zewnętrzne, okolice okien oraz okolice drzwi wyjściowych czy balkonowych. Jeżeli kaloryfer stoi w odpowiednim miejscu, to powstaje bariera powietrzna – gorące powietrze staje na drodze zimnemu, które przedostaje się do domu z zewnątrz (przez szczeliny okien i drzwi lub słabo izolujące przegrody).
Warto też wiedzieć, iż zastosowanie się do tych rad sprawi, że zachowana zostanie odpowiednia cyrkulacja powietrza. Kiedy układ grzejników jest właściwy, ciepło przemieszcza się do góry, a następnie łączy z chłodniejszym powietrzem. W efekcie powietrze jest odpowiednio ogrzane i rozprowadzone po mieszkaniu.
Unikajmy montażu grzejników na ścianach wewnętrznych – z tego powodu możemy stracić nawet 10% ciepła. Z przyczyn estetycznych grzejniki nie powinny być szersze niż okna, pod którymi zostały zamontowane. Jednocześnie należy dostosować moc kaloryfera do konkretnego pomieszczenia. Jeśli moc musi być wysoka, to nie decydujmy się na duży model, który będzie źle prezentował się pod oknem – lepiej zakupić taki, który zawiera więcej płyt grzewczych. Pamiętajmy, że grzejnik nie powinien znajdować się np. za meblami, ponieważ utrudniają one cyrkulację powietrza, przez co ciepło nie jest odpowiednio rozprowadzane.