Grzejniki o nietypowych kształtach

Niegdyś niechętnie eksponowaliśmy w naszych salonach i sypialniach grzejniki. Nic zresztą dziwnego – wygląd kaloryferów, które zwykle spotykaliśmy w polskich mieszkaniach, nie zachęcał do tego. Ta epoka minęła. Obecnie mamy dostęp do grzejników o wyjątkowym designie. Na tym polu przoduje krakowska firma Enix, której produkty wyróżniają się znakomitym wykończeniem oraz niepowtarzalną estetyką.

Projektantów kaloryferów z jej oferty można śmiało określić jako niezwykle kreatywnych artystów, którzy inspirują się najnowszymi trendami z zakresu sztuki użytkowej. Świadczą o tym ich dzieła, wśród których znajdziemy nietuzinkowe, charakteryzujące się nietypowymi kształtami grzejniki. Twórcy ci sięgają po niekonwencjonalne wzory (np. dalekowschodnie motywy), a część z ich projektów stanowi połączenie naprawdę zaskakujących i odważnych rozwiązań. W niniejszym artykule przedstawiamy Państwu modele grzejników o najbardziej unikatowym designie.

 

Stylowy kaloryfer ELIT EU z jednym kolektorem

O wyjątkowości projektu ELIT EU stanowi jego dynamiczna forma. W jaki sposób projektanci grzejnika osiągnęli ów efekt? Otóż konstrukcja wspomnianego modelu opiera się na tylko jednym, dekoracyjnym kolektorze. Do niego z kolei przymocowane są rozstawione w kilku rzędach rurki.

Tak wykonany kaloryfer cechuje się niezwykłą lekkością. Należy przy tym zaznaczyć, że pomimo swojej nieregularnej budowy grzejnik ELIT EU jest bardzo harmonijny i elegancki. Świetnie odnajdzie się w nowoczesnym mieszkaniu – w pokoju sypialnym, holu czy salonie. Poleca się go zwłaszcza do wnętrz zaaranżowanych w jednym z takich stylów, jak minimalistyczny, industrialny czy loftowy. Warto dodać, że dostępny jest on w trzech rozmiarach, a jego standardowa barwa to GRAPHITE STRUKTURALNY.

 

Modele PALMA PL oraz BAMBUS BS – szaleństwo formy

Projektanci kaloryferów PALMA PL oraz BAMBUS BS wspięli się prawdopodobnie na wyżyny swojej pomysłowości. Wystarczy spojrzeć na owe grzejniki, których wygląd jednoznacznie kojarzy się nam z roślinami występującymi w dalekich zakątkach Azji. Co ciekawe, tak wyszukane konstrukcje bazują na prostych rozwiązaniach – podłużne ramy rozgałęziają się u szczytu, a ich zakończenia zwieńczone są kolorowymi lampkami przypominającymi liście.

 

Grzejnik jak rama obrazu – kaloryfery RAMA RM oraz RAMA MIRROR RMM

Kaloryfery RAMA RM i RAMA RMXCH wyglądają niczym obramowania dzieł malarskich. Tego typu grzejniki mają nie tylko dekoracyjny, ale także artystyczny charakter. Projekty te stanowią bowiem ukłon w stronę najnowszych dokonań sztuki nowoczesnej.

W kolekcji firmy Enix znajdą Państwo również inne modele o nietypowym kształcie. Należą do nich m.in. oparty na trzech kwadratowych segmentach kaloryfer LIBRA L czy połączony z lustrem grzejnik RAMA MIRROR RMM.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne