Wybór odpowiedniego grzejnika zależy od preferencji klienta oraz funkcjonalności samego urządzenia.
Obecnie najpopularniejszym modelem grzejników płytowych są te, zbudowane ze stalowych blach, które następnie trafiają do pras. W nich blachy są odpowiednio zgrzewane, dzięki czemu powstają pomiędzy nimi kanały – to przez nie przepływa woda grzejna. Tak połączone blachy tworzą płyty. W jednym grzejniku może znajdować się do trzech płyt.
Grzejniki płytowe bardzo dobrze sprawdzą się w połączeniu z pompami ciepła lub kotłami kondensacyjnymi. Należy jednak pamiętać, że temperatura wody lub oleju w takiej instalacji nie powinna przekraczać 95°C. Nie powinny być także eksploatowane we wnętrzach, w których wilgotność powietrza jest wyższa niż 60%. Moc cieplna grzejników płytowych wynosi od 200 W i może być modyfikowana obecnością ożebrowania konwekcyjnego. Ożebrowanie to dodatkowa metalowa powierzchnia, która znajduje się pomiędzy płytami lub płytą a ścianą. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła pomiędzy grzejnikiem a otoczeniem.
Grzejniki płytowe oznaczane są dwiema cyframi. Pierwsza z nich to liczby płyt, druga oznacza ilość dla ożebrowania. Dla przykładu – jeśli grzejnik płytowy oznaczony jest liczbą 32 oznacza to, że posiada trzy płyty i dwa ożebrowania pomiędzy nimi. Grzejniki płytowe najczęściej produkowane są z czterema króćcami przyłączeniowymi, przy czym – w zależności od modelu – mogą być zasilane zarówno od dołu, jak i z boku.
Grzejniki płytowe – jakie wybrać?
Grzejnik płytowy PLAIN marki Enix to grzejnik dekoracyjny ze smukłą płaską płytą. Przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, usługowych, użyteczności publicznej oraz innych o normalnej wilgotności powietrza. W tej kolekcji warto zwrócić także uwagę na grzejnik płytowy PLAIN ART z dodatkowo designerskim wykończeniem.
Nie wiesz jaki grzejnik wybrać? Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta marki Enix.
Jesteśmy producentem dekoracyjnych grzejników oraz grzejników łazienkowych.