Jaki typ grzejników będzie najlepszy do suszenia?

Jaki typ grzejników będzie najlepszy do suszenia?
Rate this post

Najlepszym typem grzejników, które mogą zostać również wykorzystane jako suszarki, są bez wątpienia grzejniki łazienkowe. Jeżeli zamierzamy wykorzystywać je właśnie w ten sposób, warto pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach.

Przede wszystkim grzejnik pokryty szczelną warstwą wilgotnego materiału, czyli ręczników, oddaje zdecydowanie mniej ciepła do otoczenia. Oznacza to, że w sytuacji, gdy często będziemy na nim suszyć ręczniki, łazienka może być niedogrzana. Dlatego kupując grzejnik łazienkowy warto zaopatrzyć się w model o odrobinę wyższej mocy. Ręczniki szybciej wyschną, zaś w pomieszczeniu będzie cieplej. Liczy się również kształt grzejnika. Poziome rurki muszą być od siebie odpowiednio oddalone, poza tym musi ich być odpowiednio dużo. W przeciwnym wypadku na łazienkowym kaloryferze nie zmieścimy zbyt wielu mokrych ręczników.

Dobrym rozwiązaniem jest również montaż grzałki elektrycznej i dodatkowych wieszaków. Dzięki grzałce z kaloryfera będzie można korzystać przez cały rok, zaś wieszaki zwiększą powierzchnię, na której rozwiesi się mokre ręczniki.

Ponadto należy pamiętać o jego usytuowaniu. Nie powinno się montować grzejnika bezpośrednio pod kratką wentylacją, ponieważ spowoduje to zasysanie unoszącego się ciepłego powietrza. Montaż w bezpośrednim sąsiedztwie wanny czy prysznica także jest niewskazany, ponieważ w ten sposób zewnętrza powłoka kaloryfera może ulec szybszemu zniszczeniu.

 

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne