Łazienkowe grzejniki dekoracyjne

Każdego roku powstają nowe pomysły na grzejniki łazienkowe i dopracowywane są te modele, które już zostały wypuszczone na rynek. Po prostych i mało efektywnych wzorach przyszedł czas na grzejniki dekoracyjne i jak sama nazwa wskazuje, nie służą już tylko do grzania. Dostępne są w szerokiej gamie kształtów, form i kolorów, spełniając przy tym funkcję reprezentacyjną.

Skąd się wziął pomysł na grzejniki dekoracyjne?

Moda na tego rodzaju urządzenia grzewcze zaczęła się od łazienek, ponieważ w takich pomieszczeniach, ogrzewanie jest przydatne o każdej porze roku. Grzejniki drabinkowe zyskały na jeszcze większej popularności, przyjmując funkcję suszarki.      Ponieważ łazienki w większości przypadków są niewielkie i pozbawione okien, ich walory wizualne stały się ważniejsze, niż            w przypadku skrywanych  za firaną – grzejników w salonach i sypialniach.

Producenci grzejników i ich projektanci stanęli przed wyzwaniem opracowania nowych, ciekawszych rozwiązań w kwestii systemów grzewczych. Wykorzystanie dostępnych technologii oraz nowych materiałów umożliwia produkcję grzejników o niespotykanych dotąd formach i kształtach, dodając tym samym nowe funkcjonalności. Powstają grzejniki o zadziwiających kompozycjach jak np. grzejniki dekoracyjne LIBRA BATIK oraz RAMA BATIK z kolekcji Enix Create – dedykowane do nowoczesnych wnętrz – salonów, kuchni, holi czy przedpokoi.

Dekoracyjne grzejniki do łazienki i ich rodzaje

Form grzejników jest wiele. Wszystko zależy od projektu oraz inwencji twórczej projektanta i producenta. Jedną z nowości w kolekcji grzejników dekoracyjnych marki Enix – jest SOTTI.  Specjalnie zaprojektowane wypustki, do złudzenia przypominają formę „puszystej poduszki”, dlatego wizualnie, strukturę grzejnika można określić właśnie w ten sposób. Grzejnik SOTTI jest bardzo cienki i będzie służył nie tylko jako urządzenie grzewcze, ale również wyjątkowa ozdoba.

Kolejnym rodzajem dekoracyjnych grzejników do łazienki są podświetlane modele, zaprojektowane na kształt lustra jak np. RAMA MIRROR marki Enix. To idealne rozwiązanie dla małych łazienek. W takich pomieszczeniach występuje deficyt przestrzeni, a dzięki połączeniu grzejnika z podświetlanym lustrem, mamy jedno urządzenie, które spełnia dwie, naprawdę ważne funkcje.

Pozostając w temacie przestrzeni – dla tych, którzy lubią funkcjonale rozwiązania, proponujemy grzejnik REVO, dla którego został zaprojektowany specjalny wieszak oraz półka – na ręczniki, ubrania, zabawki czy buty. Dodatkowe miejsce do suszenia                      i przechowywania, nowoczesny drabinkowy kształt o lekkiej formie – to właśnie REVO.

Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnych form i szukasz grzejnika do łazienki – mamy propozycję. LIBRA i RUBAN to grzejniki                o prostym, ale bardzo efektownym wykończeniu. Nie potrzeba już więcej żadnych dodatków, aby łazienka wyglądała naprawdę zjawiskowo, a projekt grzejnika LIBRA został doceniony we Francji. W hotelu Mas l’Oustal – znajdującym się na południu                    w miejscowości Arles, do wystroju wykorzystano właśnie ten model, pochodzący z kolekcji Enix Create.

Jeśli szukasz grzejnika do swojej łazienki, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta marki Enix. Nasi specjaliści chętnie doradzą oraz pomogą przy wyborze odpowiedniego grzejnika.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne