Jak dobrze wybrać grzejnik?

enix

Aby odpowiednio wybrać grzejnik, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Każde pomieszczenie jest inne, nie tylko pod względem wielkości, ale przede wszystkim jego przeznaczenia. Decydując się na grzejnik do łazienki, salonu czy kuchni, będziemy kierować się innym kryterium wyboru. Na samym początku warto przyjrzeć się instalacji grzewczej i to do niej dobrać odpowiedni grzejnik. Kolejną kwestią jest rozmiar, materiał oraz moc grzewcza urządzenia, ponieważ od niej zależy czy pomieszczenie będzie wystarczająco ciepłe.

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne 

Materiałów, z których produkowane są grzejniki, jest coraz więcej. Wraz ze wzrostem popularności grzejników dekoracyjnych, pojawiły się urządzenia grzewcze wykonane z ozdobnych gatunków lustra, szkła, a nawet kamienia. Warto jednak wspomnieć,          że takie rozwiązania przekładają się na ich moc grzewczą oraz wydajność. Pomimo najbardziej awangardowych rozwiązań, wciąż najpopularniejszymi są te, wykonane ze stali oraz aluminium. Te ostatnie cechuje lekkość i mogą być montowane praktycznie na każdej ścianie. Są też tańsze od grzejników stalowych, z kolei te, szybciej się nagrzewają. Niestety wadą grzejników stalowych jest waga, dlatego nie poleca się ich montażu na ścianach wykonanych z płyt kartonowo gipsowych oraz nośnych, aby uniknąć naruszenia konstrukcji ściany i jej osłabienia.

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to sposób doprowadzenia ogrzewania. Grzejniki wodne zasilane są przez system centralnego ogrzewania lub ogrzewanie miejskie. W nowoczesnych grzejnikach łazienkowych oraz dekoracyjnych popularnym rozwiązaniem jest montaż grzałki elektrycznej, co pozwala na niezależne zasilanie z sieci elektrycznej, również w okresie letnim, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ze względu na ocieplenie klimatu oraz coraz to lepsze izolacje budynków, na popularności zyskują grzejniki elektryczne, które można zamontować praktycznie w każdym miejscu, wystarczy jedynie dostęp do energii elektrycznej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dzisiejsze grzejniki elektrycznie nie pobierają już takich ilości prądu, jak to było przed laty. Dlatego, jeśli szukasz nowoczesnego grzejnika elektrycznego, sprawdź naszą propozycję, jaką jest grzejnik Quatro marki Enix.

Kolejnym elementem wyboru grzejnika są kwestie wizualne.  W dzisiejszych czasach wygląd nie stanowi problemu, ponieważ aktualne trendy na rynku systemów grzewczych przeszły najśmielsze oczekiwania. Obecnie najpopularniejszymi są grzejniki dekoracyjne, które czasem przypominają niemal dzieła sztuki.

Podsumowując, decydując się na zakup grzejnika, wybierzmy taki, który najlepiej spełni nasze potrzeby, zarówno pod względem wizualnym, jego wydajności, późniejszej eksploatacji, jak i pod względem finansowym.

Szukasz dla siebie nowego grzejnika? Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta marki Enix. Nasi specjaliście chętnie doradzą oraz pomogą podczas wyboru odpowiedniego grzejnika.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne