Co kryje się pod pojęciem armatury grzejnikowej?

Co kryje się pod pojęciem armatury grzejnikowej?
Co kryje się pod pojęciem armatury grzejnikowej?
Rate this post

Pod pojęciem armatury grzejnikowej kryje się wiele elementów, które umożliwiają nam wygodne obsługiwanie kaloryferów bądź mają znaczenie w kontekście ich funkcjonowania. Część z tych urządzeń pozwala nam kontrolować temperaturę, inne zaś łączą grzejniki z instalacją. Do armatury grzejnikowej zaliczamy głowice termostatyczne, złączki, zawory odcinające i termostatyczne, odpowietrzniki. Elementy te powinny być funkcjonalne i estetyczne. Jeżeli zależy nam na tym, aby spełniały owe kryteria, sięgnijmy po produkty dostępne w kolekcji krakowskiej firmy Enix.

Do czego służy głowica termostatyczna?

Głowica termostatyczna należy do tych części armatury, które najbardziej rzucają się w oczy, dlatego jej poziom estetyczny powinien stać na wysokim poziomie. Pełni ona funkcję pokrętła umożliwiającego regulację ciepła, które emituje grzejnik. Wyróżniamy dwa rodzaje głowic: ręcznie sterowane oraz elektroniczne. Do zalet tych ostatnich należy fakt, że możemy z wyprzedzeniem ustawić ich działanie. Głowice posiadają różne typy czujników.

Zawory termostatyczne, wkładki zaworowe, wkładki termostatyczne

Zawór termostatyczny odpowiada za kontrolę przepływu wody, tzn. za jego otwieranie oraz zamykanie. Współdziała on z głowicą termostatyczną, za pomocą której bezpośrednio regulujemy temperaturę panującą w pomieszczeniu. Spotykamy się także z wkładkami zaworowymi bądź wkładkami termostatycznymi, które pełnią tę samą funkcję, co zawór. Różnica między nimi jest taka, że wkładki wbudowane są w kaloryfer, natomiast zaworem łączymy grzejnik z rurą zasilającą.

Odpowietrznik grzejnikowy i zawór odcinający

Odpowietrznik grzejnikowy umożliwia pozbycie się powietrza z grzejnika. Występują jego dwie odmiany: ręczna oraz automatyczna. Natomiast zawór odcinający pozwala odłączyć grzejnik od instalacji bez konieczności usuwania z niej wody. Istnieje także zawór odcinający podwójny, który znajduje zastosowanie w przypadku kaloryferów z wkładką zaworową.

Sprawdzona i solidna armatura grzejnikowa z oferty Enix

Producent Enix sugeruje różnego rodzaju elementy armatury grzejnikowej. Warto zwrócić uwagę na zestaw zaworów grzejnikowych Vero, które dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: biały i chrom. Polecamy również mini komplet zaworów Schlosser, które występują w różnych konfiguracjach (zawory lewe i prawe). Co ważne, urządzenia z zakresu armatury grzejnikowej znakomicie współpracują z grzejnikami sygnowanymi marką Enix, które słyną nie tylko z niezawodności i wysokiej jakości wykonania, ale także z wyjątkowych walorów estetycznych.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne