Poradniki

Grzejnik Atut AU wnetrze

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Chcąc cieszyć się komfortem w swojej łazience, należy zadbać o jej odpowiedni wygląd oraz ogrzewanie. Nowoczesne grzejniki łazienkowe zapewniają jedno i drugie – to znaczy gwarantują wydajność oraz optymalną temperaturę, zachwycając przy tym swoim wyglądem.

Grzejniki łazienkowe – na co zwrócić uwagę.

Wybór grzejnika łazienkowego to nie tylko kwestia koloru i kształtu. Ważne jest tworzywo, z jakiego grzejnik został wykonany oraz jego moc grzewcza, a ta zależy od tego, jaką rolę grzejnik ma do spełnienia. Ma służyć tylko do ogrzewania, również suszenia czy może spełniać funkcje wizualne?

Jak dbać o grzejnik zimą?

Aby instalacja centralnego ogrzewania sprawnie działała, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które mają bezpośredni wpływ na zwiększenie żywotności grzejników oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia awarii.

Kilka uwag o montażu grzejnika

Grzejnik powinien znajdować się w odpowiedniej odległości zarówno od podłogi jak i sufitu, dobrze jest gdy wisi blisko podłogi, dobrze wpływa to na cyrkulację powietrza, temperatura rozchodzi się bardziej równomiernie po całej łazience. Korzystniej jest również, gdy grzejnik zamontowany jest pod oknem lub blisko niego.

Jak dobrać i zamontować grzałki grzejnikowe

Istnieje bardzo wiele korzyści wynikających ze stosowania grzałek grzejnikowych. Urządzenia te pozwalają przede wszystkim na ogrzewanie pomieszczeń a także suszenie mokrych ręczników, co jest szczególnie istotne w domach wielorodzinnych, kiedy kończy się sezon grzewczy. Jednak grzałki sprawdzają się również w budownictwie jednorodzinnym.

Grzejnik Madera wnętrze

Gdzie zainstalować grzejnik CO

Oferta rynkowa w zakresie grzejników CO jest bardzo obszerna, dlatego też z łatwością wybierzemy rozwiązanie, które będzie pasowało do naszego pomieszczenia zarówno designem jak i wymiarami. Chodzi bowiem o wysokość grzejnika, a przede wszystkim dopasowanie urządzenia do odległości między parapetem a poziomem podłogi. Pamiętajmy, że maksymalną wydajność grzejnik osiągnie w miejscach, gdzie występują największe straty ciepła.