Wstecz

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Chcąc cieszyć się komfortem w swojej łazience, należy zadbać o jej odpowiedni wygląd oraz ogrzewanie. Nowoczesne grzejniki łazienkowe zapewniają jedno i drugie – to znaczy gwarantują wydajność oraz optymalną temperaturę, zachwycając przy tym swoim wyglądem.

Chcąc cieszyć się komfortem w swojej łazience, należy zadbać o jej odpowiedni wygląd oraz ogrzewanie. Nowoczesne grzejniki łazienkowe zapewniają jedno i drugie – to znaczy gwarantują wydajność oraz optymalną temperaturę, zachwycając przy tym swoim wyglądem. W łazienkach dużą popularność zyskały grzejniki drabinkowe, ponieważ są bardzo funkcjonalne i sprawdzają się jako suszarka. Ze względu na fakt, że łazienki w większości przypadków są niewielkie i pozbawione okien, ich walory wizualne stały się ważniejsze niż w przypadku skrywanych za firaną – grzejników w salonach i sypialniach.

Często po rozpoczęciu sezonu grzewczego grzejniki słabiej grzeją i zaczynają szumieć, co może wskazywać ich zapowietrzenie. Zazwyczaj oznacza to, że oprócz wody, w grzejniku zbierają się gazy, zakłócając tym samym jego sprawne funkcjonowanie.          Dla poprawnej pracy grzejników konieczne jest, aby zarówno grzejnik, jak i rury były w całości wypełnione wodą.

 

 

GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE – JAK JE ODPOWIETRZYĆ?

Grzejniki łazienkowe najlepiej odpowietrzyć kilka dni po rozpoczęciu sezonu grzewczego, kiedy woda jest już wprawiona w ruch.

W większości przypadków łazienkowe grzejniki drabinkowe posiadają ręczne zawory odpowietrzające. Chcąc usunąć powietrze        z instalacji, musimy poluzować zawór, aby mogło ono wydostać się na zewnątrz. Oprócz samego powietrza, z grzejnika będzie wypływać również woda, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni pojemnik, stary ręcznik czy grubszą szmatkę.

Za pomocą płaskiego śrubokrętu lub specjalnego klucza do zaworów grzejnikowych, powoli odkręcamy śrubkę zaworu. Usuwanie powietrza z grzejników charakteryzuje się syczeniem, może także wystąpić nieprzyjemny zapach, np. gdy ulatniający gaz zawiera siarkowodór. Grzejnik odpowietrzamy do momentu, gdy z zaworu będzie wydobywać się tylko woda, już bez charakterystycznego dźwięku uciekającego powietrza. Należy wówczas z powrotem zakręcić śrubkę w zaworze do pozycji wyjściowej. W ten sposób uzyskamy pewność, że grzejnik został właściwie odpowietrzony.

W przypadku całego systemu CO warto posiadać automatyczne odpowietrzniki pionów bądź separatory powietrza, które umieszcza się za kotłem lub w węźle cieplnym.

Jeżeli szukasz nowoczesnych grzejników łazienkowych do swojej łazienki, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta marki Enix: +48 12 653 53 39 lub office@enix.pl. Nasi specjaliści chętnie pomogą oraz udzielą wszelkich informacji. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi nowościami, jakimi są drabinkowe grzejniki łazienkowe HABER, BILLO oraz RODO.