Wstecz

Grzejniki elektryczne – czyste ciepło

Grzejniki elektryczne znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, biurowym i użyteczności publicznej. Ogrzewanie bazujące na elektrycznym źródle ciepła wykorzystywane jest także w budynkach poddawanych renowacji czy też modernizacji.

Grzejniki elektryczne znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, biurowym i użyteczności publicznej. Ogrzewanie bazujące na elektrycznym źródle ciepła wykorzystywane jest także w budynkach poddawanych renowacji czy też modernizacji.

Montaż grzejników zasilanych prądem elektrycznym nie wymaga rozbudowanej instalacji, kotła i całego wyposażenia kotłowni. Istnieje wiele zalet wynikających z użytkowania grzejników elektrycznych. Niskie koszty eksploatacyjne, bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość sterowania i regulacji temperatury w pomieszczeniu to tylko niektóre z korzyści wynikających ze stosowania grzejników elektrycznych. Prąd elektryczny jest czystą oraz ogólnie dostępną energią.

Grzejniki elektryczne mogą stanowić jedyne lub dodatkowe źródło ciepła. W przypadku zastosowania grzejników elektrycznych, jako uzupełnienie innego systemu grzewczego, należy zwrócić uwagę na dodatkowe zalety takiego rozwiązania. Gdy nie korzystamy z kotła centralnego ogrzewania możemy szybko podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu.

Zyskamy wówczas komfort cieplny chociażby podczas kąpieli lub w pokoju dziecka, bez konieczności uruchamiania całej instalacji grzewczej. Termostaty utrzymują stałą temperaturę w pomieszczeniu. Grzejniki elektryczne sprawdzają się przy dogrzewaniu pomieszczeń w miejscach, gdzie wodne ogrzewanie zostało niewłaściwie dobrane.

Wbrew krytycznym opiniom grzejniki elektryczne stanowią energooszczędne rozwiązanie grzewcze pod warunkiem, że moc urządzenia została odpowiednio dostosowana do pomieszczenia. Nowoczesne grzejniki, dzięki specjalnym modułom mikroprocesorowym, zapewniają precyzyjną regulację temperatury. Można skorzystać również z termostatu czasowego.

Dostępne na rynku grzejniki elektryczne wyróżniają również walory estetyczne. Ciekawe kształty i kolory podkreślą indywidualny charakter każdego pomieszczenia. Grzejniki elektryczne mogą być dekoracją pokoju, korytarza czy też łazienki. Bardzo często ogrzewają biura, eleganckie sklepy a także sale konferencyjne.

Producent grzejników firma ENIX oferuje urządzenia o wyjątkowym wzornictwie. W bogatej ofercie Firmy znajdziemy grzejniki odpowiadające stylowi i formie pomieszczenia. Źródło ciepła może być dopasowane, pod względem stylistyki i koloru, do aranżacji (na przykład do kolorystyki ścian, do umywalki czy też wanny).

Model Quatro EQB charakteryzuje ciekawa plastyczna linia i opływowy kształt. Istotną rolę odgrywa tu ozdobna listwa maskująca, w którą wkomponowana jest grzałka elektryczna. Dostępny jest w kolorze: biały półmat RAL 9016. Warto podkreślić, że pionowy grzejnik Quatro EQB przeznaczono do pomieszczeń wyposażonych w galanterię łazienkową o kształtach obłych i zaokrąglonych. Przy wyborze grzejnika należy także wziąć pod uwagę jego kolor i strukturę. Walory estetyczne to również szczegóły wykończenia jak spawy na rurkach czy też gładkość narożników. Grzejniki elektryczne Quatro EQB firmy ENIX, cechuje moc miesząca się pomiędzy 300 a 900W. Wymiary to 595mm szerokości, przy głębokości 101-106mm. Wysokość mieści się w zakresie od 786 do 1698mm. Masa grzejników, w zależności od modelu, osiąga od 13,1 do 27,8kg.

W ofercie firmy ENIX warto również zwrócić uwagę na grzejniki elektryczne, które wykonane są na bazie grzejnika c.o. i grzałki elektrycznej (model GE). Grzejniki tego typu mają wiele zalet. Należy do nich zaliczyć nie tylko możliwość ogrzewania pomieszczeń, ale także suszenia na przykład mokrych ręczników. Podobnie jak w przypadku grzejników elektrycznych, chcąc podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu, nie musimy uruchamiać kotła c.o.

Pamiętajmy również, aby parametry grzejnika elektrycznego dostosować do pomieszczenia, w którym będzie on zamontowany, a w szczególności, do zapotrzebowania na ciepło. Jak wiadomo jest ono zależne od założonej temperatury wewnętrznej pomieszczenia, rodzaju i grubości przegród (ścian, stropów, podłogi), typu i wielkości okien a także strefy klimatycznej oraz usytuowania pomieszczenia względem kierunków.