Luksusowe grzejniki dla nowoczesnego wnętrza

 

Domownik bądź gość zaglądając do sypialni i łazienki czy wreszcie przechadzając się po holu doświadczy z jednej strony wrażenia wielości i różnorodności z drugiej zaś jedności i spójności. Ten niezwykle interesujący efekt, można osiągnąć wprowadzając do poszczególnych domowych pomieszczeń podobny, powtarzający się motyw wzorniczy.

 

Producent grzejników, firma ENIX proponuje, aby rolę takiego właśnie jednoczącego elementu spełniały niezbędne w każdym domu kaloryfery. Do gustownie urządzonego, pięknego wnętrza pasować mogą jedynie te z najwyższej półki. Najnowsza kolekcja Firmy to luksusowe stalowe grzejniki do salonu, holu i łazienki.

 

W domu, w którym wybrano aranżację w stylu nowoczesnym motywem łączącym poszczególne pomieszczenia będą geometryczne krawędzie grzejników. Takie rozwiązanie podkreśla jednolity charakter wnętrz, sprawia, iż podobnie jak w przypadku linii klasycznej, odnosimy wrażenie, że istnieje coś, co łączy poszczególne pomieszczenia. Opuszczając salon wiemy, że następne wnętrze z racji spełnianej funkcji posiada zupełnie inny design a jednak, poprzez ten charakterystyczny motyw nawiązywać będzie do poprzedniego.

 

Zrzut ekranu 2013-11-04 o 16.10.10Ciemne, wpadające w czerń ściany i podłoga salonu są idealnym miejscem dla obitego skórą fotela, którego siedzisko otoczono drewnianą ramą. Na brązowymdywanie w kształcie koła znajduje się mały stolik o niewyszukanej formie. Tuż nad nim zawieszono duży, czarny, okrągły abażur lampy, który designem i kolorystyką nawiązuje do leżących poniżej ciekawych, antycznych dzbanów. Szerokie okno zajmujące jedną ścianę salonu, przypomina kinowy ekran, na którym rozgrywają się losy tysięcy okolicznych mieszkańców. Pod nim, na niewielkim podwyższeniu, znalazła się czarna, prostokątna komoda, ledwo widoczna na tle ciemnej oprawy okna. Piękno tej odważnej aranżacji podkreśla podłużna, pozioma forma grzejnika Sorento. Ciemna, grafitowa barwa tego współczesnego pokojowego kaloryfera delikatnie zarysowuje się na ścianie, a jego geometryczne wykończenie nawiązuje do znajdujących się tutaj sprzętów i dodatków, jak choćby do prostokątnej bryły podwyższenia, na którym ustawiono czarne, wysmukłe i płaskie wazony.

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2013-11-04 o 16.10.24Z salonu przechodzimy do niezwykle interesująco prezentującego się holu. Tutaj również dominuje kolorystyka ciemnego grafitu, a jasna błyszcząca podłoga, w której przeglądają się poszczególne sprzęty oraz biel jednej ze ścian czynią wnętrze bardziej intrygującym. Niepozorne krzesło znalazło się obok prostej, eleganckiej szafki na gazety, na której ustawiono lampkę o kształcie przypominającym tradycyjne lampki nocne, lecz niepozbawioną nuty nowoczesności. Na grafitowej ścianie obraz przedstawiający fragment mostu, a może innej stalowej konstrukcji, doskonale komponuje się z jasnobrązowym abażurem lampki i ciemnymi barwami otoczenia. Niewątpliwą ozdobą jednej ze ścian jest grafitowy pionowy grzejnik Santos, który swym wykończeniem nawiązuje do formy grzejnika Sorento. Płaski, przylegający do powierzchni wydaje się być nieodłączną częścią nieco jaśniejszej ściany.

 

 

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2013-11-04 o 16.10.34Nowocześnie urządzona łazienka, w minimalistycznym stylu, ujmuje swoją prostotą i funkcjonalnością. Z bielą oraz grafitem ścian, a także brązem paneli podłogowych doskonale komponują się: podłużna, owalna wanna, prosta, lekko kanciasta umywalka i przylegająca do niej prostokątna bryła półki na akcesoria łazienkowe. Oryginalna, ciągnąca się wzdłuż jednej ze ścian biała, ceramiczna ława, pełni tu również funkcję łazienkowego stolika. W takim wnętrzu, otuleni zapachem aromatycznych olejków możemy, oczekując na gorącą kąpiel, oddawać się interesującej lekturze, lub też po orzeźwiającym, porannym prysznicu w prostej, o niezwykle ciekawym designie kabinie, rozkoszować się cudownym smakiem świeżo zaparzonej kawy. Estetykę wnętrza podkreśla mleczne światło docierające przez szerokie okno, a także umieszczony na jednej z szarych ścian niezwykle ozdobny grzejnik Libra. Urządzenie posiada proporcjonalny, harmonijny kształt, występuje standardowo w kolorze graphite strukturalny. To doskonała symetria i oryginalna forma. Ten prostokątny kaloryfer łazienkowy z geometrycznie zakończonymi krawędziami zachwyca elegancją i przypomina o królującej w domu linii nowoczesnej.

 

 

 

 

Najnowsza propozycja firmy ENIX to produkt na miarę domu XXI wieku. Grzejniki posiadają 10-letnią gwarancję użytkowania i wykonane są, co niezwykle istotne, przy dużym udziale pracy ręcznej. Wszystkie odznaczają się doskonałą estetyką wykończenia, dokładnie szlifowane, polerowane i lakierowane, do których producent dodatkowo proponuje ładne, chromowane zawory. Na uwagę zasługuje fakt, iż w końcowym etapie produkcji grzejniki poddawane są procesowi kataforezy (KTL). Pokrycie powierzchni metodą malowania kataforycznego zabezpiecza przed korozją i uszkodzeniem mechanicznym. Grzejniki występują w kolorach standardowych. Firma ENIX dysponuje dodatkowo bogatą paletą barw, z której klient może wybrać kolor dla swojego urządzenia