Grzałki do grzejników firmy Enix, czyli praktyczne piękno w małym urządzeniu!

 

Grzałki firmy ENIX zaopatrzone są w praktyczne termostaty, dzięki którym użytkownik może dowolnie regulować i ustawiać temperaturę. W ofercie znalazły się grzałki GR, GV i GE.

Typ GR jest niesłychanie łatwy w obsłudze – żądaną temperaturę ustala się pokrętłem. Natomiast typ GV posiada dodatkowo przycisk, dzięki któremu grzejnik grzeje pełną mocą przez 2 godziny – niezależnie od ustawionej temperatury. Jest to jest bardzo praktyczne, zwłaszcza przy suszeniu ręczników. Oba typy grzałek posiadają I klasę ochronności.
W grzałce GE o klasie ochronności II, temperatura grzejnika jest korygowana do temperatury pomieszczenia, co oznacza, że grzeje ona tak długo aż dostosuje temperaturę do żądanej.

 

Grzałki firmy Enix składają się z dwóch elementów: elementu grzejnego, który wkręca się do grzejnika i regulatora temperatury przyłączanego do elementu grzewczego. Rozwiązanie takie pozwala na bezpieczny transport w przypadku grzejnika elektrycznego uniemożliwiając zniszczenie grzałki, jest również niesłychanie praktyczne przy remoncie łazienki. Element grzejny montujemy wówczas w grzejniku w pierwszej kolejności, termostat zaś zakładamy po zakończeniu prac.

 

Zaletą omawianych grzałek jest niezwykle łatwa, ręczna regulacja temperatury oraz prosty montaż -część grzejna jest wkręcana do grzejnika w „pozycji dowolnej”. Następnie instalator montuje do niej termostat – dokręca go i ustawia w pozycji właściwej, czyli równolegle do ściany. Na koniec blokuje termostat kluczykiem. Należy pamiętać, aby moc grzałki dopasowywać do mocy cieplnej grzejnika. Zdolność do oddawania ciepła przez grzejnik musi być większa od mocy grzałki. Grzałki posiadają 3 moce cieple: 300, 600 i 900 W.

 

Grzałki do grzejników firmy ENIX to nie tylko bardzo praktyczne urządzenia. Wszystkie typy posiadają elegancką formę o kształcie termostatu przypominającym tarczę zegarową, którego obudowa o odpowiednio dobranym do grzejnika kolorze: białym, srebrnym lub chromowanym podkreśli oryginalny design każdej łazienki.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne