Jakie grzejniki do pokoju kąpielowego?

W pokoju kąpielowym najważniejszym elementem jest duża, wygodna wanna, znajdująca się zazwyczaj w centralnej części pomieszczenia. Oczywiście w tego typu wnętrzu należy także zadbać o innego rodzaju wyposażenie: gustowną toaletkę, duże lustro, oświetlenie zapewniające odpowiednią atmosferę, dekoracyjne grzejniki. Właściwie każdy detal powinien być tak zaprojektowany, aby sprzyjał relaksowi. Bo w pokoju kąpielowym przede wszystkim wypoczywamy.


Najlepsze grzejniki do pokoju kąpielowego

W kolekcji firmy Enix znajdują się kaloryfery, które idealnie pasują do tego rodzaju pomieszczenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż zostały zaprojektowane z niezwykłą dbałością o ich stronę estetyczną. Nie tylko w znakomity sposób wzbogacą każdy gustownie urządzony pokój kąpielowy, ale też – dzięki swoim walorom użytkowym – ułatwią nam wypoczywanie. Na grzejnikach drabinkowych możemy wygodnie powiesić ubrania. Inne wyposażone są z kolei w pewne dodatkowe funkcje, które pozytywnie wpływają na nastrój (w ofercie znajdziemy np. model połączony z kolumną głośnikową).

Należy też zaznaczyć, że wszystkie z produktów sygnowanych marką Enix to znakomite źródła ciepła, które w odpowiedni sposób ogrzeją nasz pokój kąpielowy. Aby dobrać je we właściwy sposób do wielkości pomieszczenia, warto posłużyć się kalkulatorem mocy cieplnej, który umieszczony jest na witrynie internetowej Enix.

Uniwersalne kaloryfery drabinkowe – LOKO L, ARROW AR, DALIS D, PINI P

Konstrukcję grzejnika PINI P możemy określić jako prostą i elegancką. Znakomicie sprawdzi się on w pokojach kąpielowych urządzonych klasycznie, w stylu skandynawskim albo minimalistycznym. Kaloryfer DALIS D częściowo przypomina wyżej wymieniony model, różni się jednak tym, że jego drabinki wyginają się w kształt litery C, co dodatkowo ułatwia wieszanie na nim ręczników i ubrań. Grzejniki ARROW AR oraz LOKO LK są bardziej wyraziste. Uwagę zwracają ich szerokie ramy. Model LOKO LK poleca się zwłaszcza do tych pokojów kąpielowych, w których dominują zdecydowanie geometryczne formy.


Grzejniki do pomieszczeń nowoczesnych – FOCUS FCH, LAMELO LM, PINI PCH

Niektóre modele z kolekcji Enix mają chromowaną, doskonale gładką powłokę, dzięki czemu świetnie prezentują się w nowoczesnych pokojach kąpielowych. Należą do nich wspaniały, luksusowy kaloryfer FOCUS FCH o lekko wygiętym profilu oraz szerokie kaloryfery PINI PCH i PINI PXCH, na których bez problemu zawiesimy ręczniki do wysuszenia. W pokoju kąpielowym zaaranżowanym zgodnie z najnowszymi trendami architektury wnętrz wspaniale wyglądać będzie także grzejnik LAMELO LM (biały albo srebrny). Sugerowany jest on do wnętrz, w których przeważają półokrągłe kształty.


Nietypowe modele

Nie sposób nie wspomnieć o kaloryferze połączonym z lustrem RAMA MIRROR RMM. Bez wątpienia warto umieścić w każdym pomieszczeniu, w którym wykonujemy czynności higieniczne. Jeżeli zaś chcemy posłuchać muzyki w trakcie kąpieli, zdecydujmy się na model LIBRA AUDIO LA, który wyposażony został w głośnik.

Grzejniki dekoracyjne / łazenkowe / ozdobne